Współpracowali z Encyklopedią
Dodane przez W_Lapkowski dnia 07.07.2012
Tydzień temu zakończył się rok szkolny, a wraz z nim pierwszy cykl projektów edukacyjnych realizowanych przez uczniów przemkowskiego gimnazjum. Jednen z projektów poświęcony był Encyklopedii Przemkowa ( "Encyklopedia Przemkowa - odkrywamy lokalną historię"). Realizowany był przez dwie grupy uczniów: Katarzyna Dziechciarek, Karina Bąkowska i Norbert Dyja oraz Paulina Chojnacka, Piotr Żeleźniak i Dawid Wawryn. Pracą uczniów kierowali nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Przemkowie: Paweł Kuźmiak i Waldemar Łapkowski.

Kilkumiesięczna praca ww. uczniów i nauczycieli zaowocowała zebraniem materiałów i opracowaniem blisko trzydziestu haseł dotyczących naszego miasta w różnych okresach jego dziejów. Hasła były na bieżąco publikowane na stronie www.olh.internetdsl.pl oraz na stronie Encyklopedii Przemkowa.

W tym miejscu należy również wspomnieć, że oprócz wymienionej wyżej grupy uczniów, w pracę nad tworzeniem Encyklopedii zaangażowani byli w poprzednich latach również inni uczniowie. Dzięki ich pracy baza Encyklopedii wzbogaciła się o wiele cennych haseł. Do uczniów tych (dzisiaj już absolwentów Publicznego Gimnazjum należą): Natalia Urbaniak, Kamila Zawadzka, Agata Fijałkowska, Kamińska, Aleksandra Bednarz, Malwina Żywokarta, Dajana Sipa, Anna Gruszczyńska, Paulina Miguła, Dawid Bigaj, Magdalena Prus, Nina Janikowska, Agata Żerebecka, Konrad Orłowski.

Ponownie zapraszamy wszystkich do współpracy przy tworzeniu Encyklopedii Przemkowa. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą skontaktuj się z nami (zakładka KONTAKT w górnym lub bocznym menu).


Rozszerzona zawarto newsa