List do mieszkańców
Dodane przez P_Kuzmiak dnia 02.11.2016
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Przemków!

W 2011 roku powstał projekt pn. Encyklopedia Przemkowa. Jego głównym założeniem jest opracowanie encyklopedii zawierającej najważniejsze informacje dotyczące historii naszego miasta i gminy, zaś ideą – by tworzyli go wszyscy jego mieszkańcy. Z satysfakcją chcemy stwierdzić, że w 2013 roku, po blisko dwuletniej pracy, udało nam się opublikować „Małą Encyklopedię Przemkowa”. Publikacja nie byłaby możliwa bez Państwa współpracy. W tym miejscu raz jeszcze dziękujemy tym wszystkim, którzy nie odmówili nam pomocy przy zbieraniu informacji i wszelkich materiałów potrzebnych do jej wydania. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę uczniów przemkowskich szkół, którzy osobiście zaangażowani byli w pracę przy zbieraniu określonych informacji.
Wspomniana publikacja nie jest jednak ukoronowaniem naszych działań. Jest ona zaledwie pilotażową wersją pełnej „Encyklopedii Przemkowa”, nad którą prace ciągle trwają. W związku z tym zwracamy się do wszystkich mieszkańców gminy Przemków z propozycją dalszej współpracy nad przygotowywanym, finalnym wydaniem „Encyklopedii Przemkowa”. Wszystkich z Państwa, którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat osób pełniących dawniej bądź obecnie istotne funkcje w życiu przemkowskiej społeczności, ważnych wydarzeń, budynków lub istotnych miejsc dla miasta i gminy – prosimy o kontakt. Bardzo cenne są zdjęcia, które ukazują dawny Przemków i ludzi z nim związanych – jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie prosimy o ich wypożyczenie w celu skopiowania. Dzieląc się z nami swoją wiedzą i uwagami dotyczącymi dziejów miasta i gminy, użyczając zdjęć czy innych materiałów staną się Państwo współautorami przemkowskiej encyklopedii. Być może ktoś chciałby sam zająć zbieraniem i redagowaniem haseł – serdecznie zapraszamy do współpracy. Jeżeli zauważyliście Państwo jakieś błędy bądź braki w wydanej wcześniej „Małej Encyklopedii Przemkowa”, prosimy o podzielenie się z nami swoimi uwagami. W ten sposób uda się wyeliminować błędy i nie powtarzać ich w przyszłości. Im więcej informacji uzyskamy od Państwa, tym cenniejsza będzie finalna publikacja
Niniejszy list, obok funkcjonującej od dawna w Internecie strony poświęconej encyklopedii (www.eprzemkow.internetdsl.pl), jest dla nas okazją dotarcia do każdego z Państwa i poinformowania o naszej pracy. Każdy z Państwa może wziąć udział w utrwalaniu dziejów naszego miasta i gminy. Gorąco zachęcamy do współpracy.
Kontakt z nami możliwy jest w następujący sposób:
1) Poczta mailowa: encyklopedia.przemkowa@wp.pl
2) Telefonicznie: 76 8319493 – Przemkowski Ośrodek Kultury
3) Osobiście: w Przemkowskim Ośrodku Kultury przy ul. Głogowskiej
Jednocześnie zachęcamy do systematycznych odwiedzin na naszej stronie internetowej: WWW.eprzemkow.internetdsl.pl, gdzie znajdziecie Państwo aktualne systematycznie zamieszczane nowe hasła i informacje nad postępem prac.

Redakcja Encyklopedii Przemkowa

Rozszerzona zawarto newsa